Balandžio 1-11 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“, organizuojamas Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubo bei VDU Užsienio kalbų instituto (UKI), bendradarbiaujant su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Festivalis „Primavera en español“ – ilgametė VDU studentų ir dėstytojų tradicija – šiemet sugrįžta jau devintąjį kartą. Festivalio šūkis „Ispanakalbis pasaulis… be filtrų!“ kviečia į Ispaniją ir Lotynų Amerikos šalis pažvelgti be išankstinių nuostatų. „Nors festivalį organizuojame jau seniai, pastebėjome, kad neretai studentai vis dar yra kupini įsišaknijusių stereotipų apie ispanų kalbą ir kultūrą, kurie trukdo suvokti, kad išmokta kalba ar pažinta svetima kultūra gali atverti visiškai naujas ir neišsemiamas galimybes įvairiose gyvenimo srityse“, – paaiškina viena iš festivalio organizatorių, VDU UKI lektorė Vigilija Žiūraitė.

Balandžio 1-ąją festivalį pradės ir tarsi langą į ispanakalbį pasaulį atvers trumpametražio filmo „Gente feliz“ (isp. Laimingi žmonės) peržiūra, kurioje taip pat dalyvaus ir filmo režisierius Ridas Beržauskas. Filmo herojai, tarp kurių – ir buvęs Bogotos meras Antanas Mockus, per savo asmenines istorijas atskleidžia nepagražintą Kolumbijos realybę. Balandžio 2 d. festivalio dalyvių laukia susitikimas su Ispanijos Karalystės ambasadoriumi José María Robles Fraga, kuris universitete skaitys viešą paskaitą tema „Ispanija kintančio pasaulio kontekste“. Ambasadoriaus pranešime – tokios aktualios temos, kaip situacija Katalonijoje ar Venesuelos krizė, iš Ispanijos perspektyvos.

Siekiant atskleisti ispanakalbio pasaulio tematiką ir išgirsti apie jį iš pirmų lūpų, į festivalį šiemet sugrįžta ir savo sėkmės istorijomis dalinsis VDU absolventai, susieję savo gyvenimus su ispanų kalba bei šiomis šalimis. Gyvenimo ir verslo ypatumus Ispanijoje pristatys Paulius Paražinskas, šiuo metu sėkmingai vystantis verslą Tenerifėje, kur gamina virtualios realybės lenktynių simuliatorius. Renginyje apie stereotipinį požiūrį į ispanų kalbos (ne)sudėtingumą diskutuos VDU Lietuvių filologijos absolventė Gerda Pilipaitytė, viena iš žurnalo „Nemunas“ autorių.

Festivalio renginiai yra atviri plačiajai visuomenei. „Visų ypač laukiame „Primavera en español“ uždarymo šventėje, kurioje kviesime įvertinti, ar festivalio metu stereotipai apie ispanakalbį pasaulį buvo paaiškinti ir paneigti“, – kviečia M. de Cervanteso klubo atstovė, VDU Kūrybinių industrijų studentė Guoda Andriuškevičiūtė. Balandžio 11-ąją vyksiančiame uždarymo renginyje tradiciškai laukia šventinis tortas ir ispaniška fiesta.

Daugiau informacijos apie festivalį – renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.