Ketvirtoji festivalio „Primavera en español 2017“ diena buvo dedikuota moksleiviams. Balandžio 6ąją VDU Mažojoje salėje įvyko dar vienas festivalio renginys – moksleivių olimpiada „Mundo hispanohablante y yo“ (liet. „Ispanakalbis pasaulis ir aš“). Susirinko moksleiviai ne tik iš Kauno – sulaukta vienos komandos ir iš Druskininkų.   


Sveikinimo žodį visiems susirinkusiems tarus VDU UKI direktorės pavaduotojai Almantei Meškauskienei, prasidėjo vertinimo komisijos pristatymas bei susipažinimas su komandomis. Itin nuotaikingą pasirodymą paruošė komanda, pasivadinusi „Os quixotes lituanos“. Moksleiviai, pasipuošę ispaniškų motyvų kostiumais atliko Alvaro Soler dainą „Bajo el mismo sol“. Komandos pademonstruotas originalumas neliko nepastebėtas – už tai komisija jiems skyrė vieną papildomą balą.

Olimpiada buvo sudaryta iš 4 turų – pirmajame etape skambėjo bendrieji klausimai, tad moksleiviai

galėjo pasitikrinti savo žinias apie ispanakalbių valstybių sostines, vėliavas, žymiausius rašytojus ir geografinius objektus. Antrajame etape dalyviai turėjo atpažinti nuotraukose pavaizduotas ispanakalbio pasaulio sostines, trečiajame – pagal pateiktus apibūdinimus ir grojamą muziką atpažinti tradicinius skirtingų šalių šokius. Paskutiniame etape dalyviai klausėsi populiariausių ispaniškų dainų ištraukų ir spėliojo jų pavadinimus. Skambėjo Enrique Iglesias, Shakiros, Romeo Santos ir kitų žymiausių atlikėjų kūriniai.


Susumavus visų turų rezultatus, paaiškėjo pirmosios vietos nugalėtojai – komanda „Nubes de alegría“. Prizines vietas užėmusios komandos buvo apdovanotos vertingais prizais, o dalyviai, kuriems pasisekė šiek tiek mažiau, taip pat neliko pamiršti – jiems įteiktos saldžios dovanėlės. Po renginio, visos dalyvių komandos dar neskubėjo namo ir įsiamžino prie originalios ispanų kalbos abėcėlės raidės Ñ.

Renginio organizatorių teigimu, šia olimpiada siekta atkreipti dėmesį į tai, kad vis daugiau moksleivių Lietuvos mokyklose noriai mokosi ispanų kalbos. Ši kalba, kurios pasaulyje mokosi 18 milijonų žmonių, tampa mokyklos išskirtinumo ženklu. Įvertinus moksleivių žinias ir susidomėjimą ispaniška kultūra, olimpiadą „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ planuojama organizuoti kasmet.

Olimpiados laimėtojai:

I vieta komanda „Nubes de alegría“ iš Kauno Jono Jablosnkio gimnazijos (Viktorija Antanavičiūtė, Justina Masionytė, Ieva Venslovavičiūtė, Monika Krasauskaitė).

II vieta komanda „Chocolate caliente“ iš VDU „Rasos“ gimnazijos (Greta Tribytė, Vytenė Mockutė, Egidija Kukarskytė, Džiugilė Lukavičiūtė, Izabelė Urbonaitė).
III vieta komanda „Os quixotes lituanos“ iš Druskininkų „Ryto“ gimnazijos (Gabrielė Janulevičiūtė,  Vaida Cerebiejūtė, Mindaugas Česnulevičius, Titas Gapševičius, Rokas Navickas).   

Gabija Bogvilaitė

Jono Petronio nuotr.