Ispanija – viena daugiausiai turistų pritraukianti šalis Europoje ir kadaise buvusi pagrindine paieškos kryptimi darbui ir naujoms galimybėms. Tačiau pastarųjų metų Ispanijos nedarbo statistika kitataučių nežavi, o ir ispanai vis dažniau ieško geresnių darbo sąlygų svetur.
Ignacio Ibarra Mendoza yra sėkmingas 27 metų finansų specialistas, dirbantis vienoje didžiausių įmonių Ispanijoje ir vienas iš startuojančio verslo įkūrėjų Ispanijos sostinėje Madride. Ypatingas festivalio „Primavera en español“ svečias, trečiąją festivalio dieną studentams pasakojo kaip sėkmingai įkurti verslą Ispanijoje net sunkiausios krizės metu.
Paskaitoje Ignacio apžvelgė Ispanijos ir Lietuvos nedarbo lygį, pateikė keletą naudingų patarimų kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui, papasakojo apie savo profesijos ypatybes, neigiamas ir teigiamas puses bei su kokiomis rizikomis ir sunkumais tenka susidurti įsteigiant startuojančią įmonę (angl. Start up). Įdomi Ignacio profesinė patirtis ir veržlumas ypatingai sudomino studentus, norinčius įkurti savo verslą, tad po paskaitos virė diskusija ir svečias buvo užverstas klausimais.
„Labai džiaugiuosi jog Miguelio de Cervanteso ispanų klubas suteikė man galimybę atvažiuoti į Kauną ir pasidalinti savo patirtimi“ – įspūdžiais dalijosi Ignacio. Susipažinęs su Lietuvos studentais jis teigė, jog čia auga puiki talentingų jaunuolių karta, kurios dėka šalies ekonomika sparčiai auga. Paskaitos pabaigoje Ignacio net užsiminė ateityje galvojantis apie verslo galimybes Lietuvoje.
Ieva Purmalytė