Balandžio 17 dieną, trečiadienį, 11.30 val., Vytauto Didžiojo universitete (V. Putvinskio g. 23, 414 aud.) vyks VII-oji moksleivių olimpiada „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ (isp. El mundo hispanohablante y yo). Dalyvauti olimpiadoje kviečiami 9-12 klasių moksleiviai, kurie savo mokyklose lanko ispanų kalbos ir/ar kultūros užsiėmimus. Daugiau informacijos pateikiama olimpiados nuostatose.

Registracija į olimpiadą

Olimpiada „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ kasmet sulaukia dalyvių iš visos Lietuvos, o pernai dvigubai padidėjęs dalyvių skaičius tik įrodo vis sparčiau augantį ispanų kalbos populiarėjimą Lietuvos mokyklose. Septintosios ispanų kalbos ir ispanakalbių šalių kultūros olimpiados tikslas – skatinti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą, bendravimą, domėjimąsi ispanakalbiu pasauliu ir ispanų kalba. 

Dalyvauti gali visi 9-12 klasių moksleiviai, kurie domisi ispanų kalba ir kultūra bei yra įgiję ispanų kalbos žinių, atitinkančių A1.1 lygį pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Registracija vykdoma internetu iki balandžio 10 d. pildant registracijos anketą. Nugalėtojų laukia vertingi prizai. 

Ispanijos Karalystės ambasados atstovės paskaita moksleiviams

Prieš prasidedant olimpiadai, Ispanijos Karalystės ambasados misijos vadovo pavaduotoja, kultūros atašė p. Alejandra Rubio del Barrio skaitys viešą paskaitą apie Ispanijos kalbinę ir kultūrinę įvairovę. Moksleiviai kviečiami ne tik pasiklausyti paskaitos, bet ir dalyvauti diskusijoje, užduoti jiems rūpimus klausimus apie ispanų kalbą ir kultūrą. Ispanijos Karalystės ambasada taip pat yra olimpiados „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ partnerė, kurios atstovė dalyvaus olimpiados užduočių vertinimo komisijoje.

Seminaras ispanų kalbos mokytojams

Olimpiados metu ispanų kalbos mokytojai yra kviečiami į Liepajos universiteto (Latvija) dėstytojos dr. Agatos Babinos seminarą „Trumpų istorijų privalumai ispanų kaip užsienio kalbos mokyme(si)“. Užsiėmimas vyks 12.00-13.00 val. VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 103 aud.), būtina išankstinė registracija internetu. Mokytojams bus išduodami dalyvio pažymėjimai.

Olimpiadą, kuri yra ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en español“ (liet. Ispaniškas pavasaris) dalis, organizuoja VDU Užsienio kalbų institutas ir Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas, bendradarbiaujant su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje. Renginio rėmėjas – Vytauto Didžiojo universitetas.

Kontaktai pasiteiravimui: VDU UKI ispanų kalbos lektorė Vigilija Žiūraitė (el. p. vigilija.ziuraite@vdu.lt).