Gegužės 5 dieną, trečiadienį, Vytauto Didžiojo universitete nuotoliniu būdu vyks IV-oji moksleivių olimpiada „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ (isp. El mundo hispanohablante y yo). Olimpiada skirta visų klasių moksleiviams, kurie savo mokyklose lanko ispanų kalbos ir/ar kultūros užsiėmimus. Dalyvauti gali visi moksleiviai, kurie domisi ispanų kalba ir kultūra.

Jau ketvirtą kartą organizuojama olimpiada yra skirta atkreipti dėmesį į ispanų kalbos populiarėjimą Lietuvos mokyklose. Moksleiviai žavisi ispanakalbių šalių kultūra ir tradicijomis, todėl neretai mokyklose vyksta tiek formalaus, tiek neformalaus ugdymo užsiėmimai ne tik apie ispanų kalbą, bet ir kultūrą.

Olimpiada „Ispanakalbis pasaulis ir aš“ kasmet sulaukia dalyvių iš Kauno, o šiemet, pasirinkus virtualų renginio formatą, laukiami moksleiviai iš visos Lietuvos. Norint dalyvauti olimpiadoje, ispanų kalbos mokėjimas nėra būtinas. Olimpiados užduotis sudarys klausimai apie ispanakalbių šalių kultūrą, istoriją ir geografiją. Nugalėtojų laukia vertingi prizai, kurie bus išsiųsti paštu.

Dalyvavimo sąlygos:

  • Olimpiadoje kviečiamos dalyvauti komandos, sudarytos iš 4-5 mokinių.
  • Kiekvienas moksleivis į olimpiadą prisijungs iš savo kompiuterio. Būtina turėti veikiantį mikrofoną ir kamerą.
  • Būtina išankstinė registracija.

Olimpiadą, kuri yra ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en español“ (liet. Ispaniškas pavasaris) dalis, organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaujant su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Kontaktai pasiteiravimui: VDU UKI ispanų kalbos lektorė Vigilija Žiūraitė (vigilija.ziuraite@vdu.lt).

Registracijos forma moksleiviams.