By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Apie festivalį

Ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en español“ istorija

Idėja surengti ispaniškąjį pavasarį Kaune pirmą kartą buvo įgyvendinta 2011 metais. Tuomet Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Kauno technologijos universiteto dėstytojų iniciatyva buvo suorganizuota ispanų kultūros savaitė. Tais pačiais metais VDU įkurtas Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas, kuris vėliau ir ėmėsi organizuoti šią ispanišką šventę.

Studentai kaip mat susidomėjo pirmaisiais renginiais, skirtais ispaniškai kultūrai pažinti. Todėl 2012 metais vienos savaitės šventė išaugo į ispaniškos kultūros festivalį, pavadintą „Primavera en español“. Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje, VDU studentai ir Užsienio kalbų instituto (UKI) dėstytojai net dvi savaites kvietė į renginius, kuriuose buvo pristatyta Ispanijos tautinė, kultūrinė ir kalbinė įvairovė. Prie festivalio taip pat daug prisidėjo Kaune tuo metu studijavę ispanai.

2013 metais festivalis buvo kaip niekad sėkmingas ir sulaukė didelio visuomenės dėmesio. Šūkiu „Descubre, conoce, enamórate“ (liet. „Atrask, pažink, įsimylėk“) pristatytos festivalio veiklos vyko ne tik universitete, todėl jose noriai dalyvavo ir studentai, ir kiti Kauno gyventojai. Daugiau nei dešimt renginių buvo skirti susipažinti su saulėtojo krašto literatūra, ekonomika, kinu, kulinarija, vynininkystės tradicijomis bei šokio menu.

2014-ais festivalis surengtas balandžio 7-17 dieną. Daugybę ispaniškos dvasios pripildytų renginių jungė tema „Ispanų kalba pasaulyje: 25 metai VDU“. Šį kartą ispaniškoji šventė išsiskyrė renginių įvairove, kuri atskleidė ispanų kalbos istoriją Vytauto Didžiojo universitete per 25 metus. Dalyviai galėjo sužinoti kaip susiklostė VDU ispanų kalbos studentų karjeros kelias ir išgirsti jų sėkmės istorijas. Naujiena festivalyje – socialinė akcija „Laiškas į Gambiją“, skirta kultūrų draugystei. Sekančiais metais „Primavera en español“ į Kauną sugrįžo jubiliejinį, penktąjį kartą. Festivalio akcentu tapo kultūrų draugystė, todėl ypatingas dėmesys skirtas ne tik ispaniškajai kultūrai, bet ir Lotynų Amerikos šalims, Ispanijos kaimynei Italijai bei Lietuvai, kurioje savo laimę suranda vis daugiau ispanakalbių.

2017 metais „Primavera en español“ veiklos vyko ir Vilniuje. Septintąjį kartą sugrįžusi pavasario šventė buvo dedikuojama ispanų kalbai ir jos svarbai pasaulyje. Vienas iš kertinių festivalio akcentų – renginys „Moku ispanų kalbą: mokausi, dirbu ir keliauju po visą pasaulį, kurio metu susirinkusieji galėjo išgirsti apie ispanų kalbos vertę profesiniame pasaulyje. Pirmą kartą į festivalio organizavimą įsiliejo tiek daug VDU bendruomenės narių, kurie domisi ispanų kalba ir ispanakalbių šalių kultūra. Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Liudas Mažylis sutiko pasidalinti eksponatais iš savo pašto ženklų kolekcijos, o doktorantas Mindaugas Norkevičius skaitė paskaitą apie globalių grėsmių ir saugumo iššūkius Lotynų Amerikoje. UKI vokiečių kalbos lektorė Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė nuotaikingame kultūrų draugystės renginyje siekė palyginti vokiečių ir ispanų kultūras. Festivalio programoje Vilniuje dalyvavo ir kviestinės lektorės: žurnalistė Aušra Matulaitytė ir dėstytoja iš Kosta Rikos Jordana González Cruz.

Šiuo metu klube yra apie šimtą narių. Organizacija atvira visiems mylintiems ispanišką kultūrą žmonėms ne tik iš Vytauto Didžiojo universiteto.